Kto prijíma život ako zázrak, tak ho aj zázračne prežíva...


Kto som?

Eva Mária Samcová - AwytchcaTaká malá, "upísaná" (stále) mladá baba, ktorá má rada život. 

Pochádzam z malebnej dedinky v srdci Malej Fatry, plnej zelene v lete a zasypanej kopou snehu v zime. Toto najmilšie miesto na svete, kúsok raja nosím so sebou všade, kam chodím.

Som objavovateľ a pozorovateľ, čo možno vidieť aj v mojich riadkoch. Niektoré sú z mojich ciest po tejto krásnej planéte, iné zo života, alebo o mojom obľúbenom športe a niektoré o tom, čo mi iba tak vyrástlo v hlave. Čo to okorením akciou, pridám štipku sarkazmu, a keď sa podarí, zamiešam aj kvapku humoru.

 

Awytchca???

Mnohí sa ma pýtajú, čo to znamená Awytchca. No predsa zašifrované moje meno. Po správnosti sa to číta Evička, napísať je to však už ťažšie ;-)
Podobnú otázku dostávam aj od tých, čo ma poznajú ako AQ. AQ je zase zjednodušené Evka odzadu ;-) Tak chápte, keď sme mali osem rokov, rozprávali sme sa pospiatky, tak mi to ostalo.
 

Prečo píšem?

Eva Maria Samcova

Pretože najskôr som potrebovala dať zo seba von to, čo ma trápilo. Potom povedať o tom, ako som s tým zatočila. No a ukázať, ako vyťažiť z toho, že sa vám stane niečo nepríjemné. Spraviť z toho najlepšiu vec, ktorá sa vám v živote mohla stať.

Nechcem však, aby ma tieto veci definovali, pretože som veľa písala aj predtým. Nie blog, ale texty piesní, básne, poviedky... Veď možno raz nájdete na pultoch kníhkupectiev nejakú tú moju knižku. No ak by predsa len niekoho veľmi zaujímal ten impulz písania blogu, nájdete ho v úplne prvom článku blogu.
 
Príjemné čítanie Vám prajem a veľa pozitívnych dní ;-)
 
Eva Mária Samcová