Kto prijíma život ako zázrak, tak ho aj zázračne prežíva...


A začalo sa to!

01.05.2015 23:08

Eva Maria Samcova hokejV prípade núdze som pripravená nastúpiť do hry. Akurát že sa mi po rou trošku zbehol dres, budem s tým musieť niečo robiť. A ani korčule so sebou neberiem, požičiam si. Tie moje by chceli zaostriť čepele, lebo keď sa s nimi postavím na ľad, niektorí by si pomysleli, či nejdem náhodou predvádzať gymnastiku.

Neviem ako v Prahe, ale v Ostrave to žije hokejom. Nielenže stretávate autá s vlajkami a zástavkami, množstvo Slovákov v dresoch, toľko hokejistov už Slovensko dlho nemalo. Naposledy asi pred rokom. Kde tu sa mihne aj nejaký ten Fín, Bielorus, Slovinec, Američan, a neuveríte, ale aj pár Čechov som videla. Dokonca veľa z nich bolo oblečených v slovenských dresoch. Milé od nich. 

Tiež v obchode s hokejovými suvenírmi stál za pokladňou mladý muž. Automaticky som sa mu pozdravila po slovensky, veď Česi nám rozumejú. On sa na mňa len usmial, tak som sa pozrela na jeho menovku. Čítam, nejaké meno, čo som nevedela ani vysloviť, nieto si ešte zapamätať. Tak sa ho pýtam, odkiaľ je. Bol to Švéd. Hm, tmavé oči, tmavé vlasy a Švéd? Tak sme si pokecali, ako mi blokoval veci, zároveň sme si popriali veľa šťastia pri zápasoch, myslím, že sme jeden druhému spravili krajší deň. 

O niečo neskôr podobná situácia so slečnou v obchodnom centre. Bola Češka, a tiež sme si pekne popriali veľa šťastia do ďalších zápasov. A to som si od nej nemusela ani nič kúpiť.

Je tu však aj druhá strana. Nájdu sa aj takí, čo by nás radi poslali domov. Asi zabudli, že oni hrajú v Prahe, čo je iná skupina. Možno mysleli po postupe, ale to by nemohli prehrať zápas. Dobre, som aj ja nepríjemná, ale nemám rada tieto reči. Som za fair play, fandím dobrému hokeju, až potom svojim obľúbeným tímom. Áno, na prvom mieste sú, samozrejme, Slováci, ale mám rada aj Švédov. Neviem, či je to preto, že mám rada žltú alebo ešte z mojich detských čias, kedy za Švédov chytal Tommy Salo. Ale neviem si predstaviť, že by som niekoho hanila kvôli tomu, že máme obaja radi hokej, akurát každý fandí tomu svojmu. Koniec koncov, veľmi pekne to spravil majiteľ auta, ktoré zastalo predo mnou na križovatke na červenej. 

 

Hokej je hra, nenávisť do nej nepatrí. Veď keby sme nemali súpera, tak by sme sa po ľade iba bezcieľne korčuľovali. Takže neurážajte súpera, ani jeho fanúšikov! Užívajte si skvelú hru a fandite tomu svojmu tímu! Nech vyhrá ten najlepší! ;-)

—————

Späť