Kto prijíma život ako zázrak, tak ho aj zázračne prežíva...


11. týždeň

25.05.2018 21:34

Únava ma stále prenasleduje. Našťastie závraty a zvracanie sa pomaly vytrácajú. Nie je to ešte ako pred tehotenstvom, ale výrazne mi povolili aj tehotenské nevoľnosti. Menej príjemný je pocit tepla a pot. Vraj je to spôsobené vysokými hladinami hormónov. Tie mi stále spôsobujú aj neustále zmeny nálad.

S kamarátkou sa porovnáme. Obe sme takmer na konci prvého trimestra. Kým však jednej rastú vlasy a nechty rýchlejšie, druhá má problém s nadpriemernou stratou a zníženou kvalitou svojej kedysi bujnej hrivy. Úžasnými pomocníkmi sú čerstvé ovocie a zelenina, a hlavne vysoký prísun tekutín. Bez fľašky s vodou sa nepohnem už ani na krok. Ani na tú anamnézu (kompletný obraz o zdravotnom stave vás a vášho dieťatka), ktorá má dnes čaká.

Dieťatko: Môj život je skvelý. Celý deň skáčem a robím kotrmelce a ešte aj rastiem. Ping-pongová loptička musí ešte veľa jesť, aby sa mi vyrovnala. Mám približne 5 cm a 8 gramov a nemám v pláne prestať rásť. Narástli mi nechtíky, a hoci sú jemné, už sa mi podarilo poškriabať sa. Nečudo, keď hlavičku mám stále cez polovicu telíčka.

Zisťujem, že mám malé bruško, lebo črievka, ktoré sa vyvíjajú, sa nachádzajú aj v pupočníku. Nejdem si z toho ale robiť ťažkú hlavu, veď mi rastú aj ostatné orgány ako mozog, obličky či pľúca. Tvoria sa mi aj dúhovky v očkách. Čo myslíš, akej budú farby, mami?

Zisťujem, že sa rýchlo učím. Prehĺtam a cikám. A teraz sa mi zíva, asi toto bude príznak únavy, o ktorej stále hovoríš. Idem teda spinkať.

 

—————

Späť