Kto prijíma život ako zázrak, tak ho aj zázračne prežíva...


12. týždeň

05.06.2018 07:58

Ako som sa minulý týždeň tešila, že ma opustia ranné nevoľnosti, tak ma to dnes prešlo. Asi budem jedna z tých mamičiek, ktoré ju pociťujú počas celého tehotenstva. Manžel ma minule už nechcel ani za ruku chytiť, lebo bola celá spotená a zatvára po mne okná. Ale mne je skutočne teplo. Našťastie sme sa dnes o tom porozprávali a všetko je v poriadku, pochopil moje pocity.

Rastúce bruško sa už pomaly ukazuje svetu. Maternica sa zväčšila nad lonovú kosť a ja som nesmierne rada, že šaty pre tehuľky ma už čakajú v skrini. Trošku ma trápi pribúdajúci tuk v oblasti pŕs, bokov a stehien. Je to však prirodzené, že si telo robí energetickú zásobu pre mňa a pre bábätko.

Zajtra ma čaká skríningové vyšetrenie. Povie nám, či sa môžeme tešiť na zdravé dieťatko, alebo budeme bojovať s nejakou vrodenou poruchou, ktorou je napríklad downov syndróm.

Dieťatko: Mamička, za posledné tri týždne rastiem dvojnásobne rýchlo. Mám takmer 7 cm a 14 gramov. Možno si hovoríš, že som stále drobček, ale chcem ťa upokojiť, že v tvojom brušku sa mi náramne a páči a nikam sa nechystám.

Začali mi tvrdnúť kosti. Získavam silu, aká tu ešte nebola. Ale moja koža je veľmi senzitívna, tak pozor so mnou. Môj mozog sa vyvinul už tak, že pocítim aj bolesť. Ale moje mimické svaly mi dovolia sa na teba aj usmiať. Takže ak budeš u uja doktora a dá na bruško tú studenú vec, povedz mi niečo svojim milým hlasom a ja sa usmejem. A ak budeš zvedavá, povie ti, či mi máš kúpiť autíčka alebo bábiky.

Mami, mám novú zábavku. Ako sa tu tak točím, cmúľam si palec. Je to fantastická vec. Skúšala si to niekedy?

 

—————

Späť