Kto prijíma život ako zázrak, tak ho aj zázračne prežíva...


13. týždeň

19.06.2018 10:35

Vážila som sa. Kilo plus k mojej pôvodnej váhe. To nie je také zlé. Keď sa pozriem na bruško, ktoré sa začína guľatiť, myslela som, že to bude viac. Dokonca aj ranná nevoľnosť a zvracanie to vzdali. Začínam si svoje tehotenstvo naozaj užívať.

Objednala som sa na ultrazvukové vyšetrenie. Práve v prvom trimestri je najpresnejšie na určenie tvojho veku. Je to veľmi dôležité, inak by to mohlo spôsobiť problémy nám obom. A to nechceme.

Dieťatko: Trénujem. Pästička mi už celkom ide. Aj pršteky na nôžkach viem stiahnuť. Z chrupkovej kostry sa stávajú kosti. A poslednú noc sa asi niečo stalo. Viem, že občas mám hlad, ale že zjem rebrík, to by mi nikdy nenapadlo. Alebo žeby toto boli rebrá?

Črievka mám už v brušku, dokonca pankreas vytvára inzulín a pečeň žlč. Všetky orgány sú hotové, už musím iba rásť a silnieť. A samozrejme, nesmiem zabudnúť na moju najväčšiu zábavu. Ďakujem tebe a oteckovi za podnety, ktoré mi dávate. Hovoríte so mnou, hladkáte bruško... Skáčem tu od radosti. Viem, že to ešte necítiš, ale budem rásť a rásť a o chvíľku ti nedám spať.

 

—————

Späť