Kto prijíma život ako zázrak, tak ho aj zázračne prežíva...


15. týždeň

17.01.2019 21:15

Pozriem do zrkadla a čo to? Strie sa mi derú na povrch tela. Úplne mi to pokazilo deň. Hneď som si miesta natrela olivovým olejom a bežím do lekárne po krém na strie. Vraj keď sa raz objavia, nikdy nezmiznú, ale nie je to celkom pravda. Začnem piť viac čistej vody, jemne pomasírujem postihnuté miesta a pôjdem sa prejsť a plávať. Vlastne nejdem plávať. Cítim sa obrovská. Manžel hovorí, že som krásna, ale ja mám opačný pocit. Veď už nosím všetko väčšie, lebo bruško postupne rastie.

Pri včerajšej návšteve gynekologickej ambulancie mi lekár povedal, že je potrebné priniesť vzorku ranného moču. Potrebujú pravidelne do pôrodu kontrolovať výskyt bielkovín a cukrov, ktoré by mohli indikovať rôzne ochorenia.

Bola som aj u zubára. Začali mi krvácať ďasná, tvoriť sa povlaky, a vraj aj baktérie. Chvíľku sa mi popozeral v puse a spravil dentálnu hygienu. Som rada, že žiadne kazy. Vŕtanie do zubov nemám rada, hlavne ak by som mala dostať plomby. Tie amalgánové sú aj nevhodné v tehotenstve, lebo obsahujú meď.

Ak nerátam moju náladovosť, ktorú niekedy dotiahnem do extrémov, je mi dobre. Srdce mi síce pumpuje o 20 % viac krvi, ale okrem únavy nepociťujem nič nepríjemné. S manželom hladíme rastúce bruško, lebo bábätko náš dotyk už cíti. Škoda, že my ho ešte necítime. Ale teším sa, keď to príde. 

Dieťatko: Mamička, chce to pokoj. Podarilo sa mi zistiť, že tie chĺpky, čo mi začali rásť, sú úplne v poriadku. Na hlave sa volajú vlasy a to okolo očí je obočie a mihalnice. Dokonca keby si to mohla vidieť, vedela by si, akej farby budú. Na telíčku sa to volá lanugo a podľa všetkého ma to má chrániť, kým som v plodovej vode. Nič sa neboj, keď sa narodím, všetko bude tak, ako má byť.

Aj všetko ostatné je v poriadku. Srdiečko bije ako o preteky. Viem to, lebo tvoje bije o polovicu pomalšie. Kožu mám takú jemnú, že mi vidieť všetky cievy. V kostiach mám kostnú dreň. Kosti mi už ale neuvidíš, lebo ich zakrývajú svaly. Rastiem aj na váhe, mám asi 70 gramov a celých 10 cm.

Práve sa učím nové grimasy. Budem sa mračiť, kým si nepohladkáš bruško. Jéj, to bolo krásne, ďakujem, mamička. Teraz sa už usmievam.

—————

Späť