Kto prijíma život ako zázrak, tak ho aj zázračne prežíva...


17. týždeň

19.02.2019 12:15

17. týždeň tehotenstvaPráve mi začína piaty mesiac tehotenstva a ja začínam byť trošku nervózna. Mám mierny opuch nôh a rúk, až som sa zľakla, že to môže byť ochorenie ciev placenty (preeklampsia). Našťastie je to len zadržiavanie vody v tele, tak som si vydýchla.

Na trón, kde aj králi chodia peši, chodím naozaj veľmi často. Stáva sa to mojim druhým domovom. Niektoré návštevy sú krátke, lebo ma prinúti k nim voda, ktorú stále pijem. Inokedy je to jedlo, ktoré potrebuje uvoľniť miesto bábätku. Celému je na vine je zvýšený objem krvi cirkulujúci mojim organizmom.

Cítim sa ako snehuliak v lete. Potím sa viac ako inokedy, no napriek tomu mám upchatý nos. Tiež som spozorovala aj výtok. A nie len z nosa, ale aj z pošvy. Ani by mi to tak nevadilo, keby som sa v noci dobre vyspala. Lekár mi odporučil vyhľadať jedlá s väčším obsahom vitamínu B a večer vypiť teplé mlieko s medom. Skúsim si to od dnes tak nastaviť. A radšej rovno vynechám aj čokoládu.

bábätko v 17. týždni tehotenstvaDieťatko: Mamička, rastiem závratným tempom. Mám okolo 14 cm a vážim cez 140 g, ale moja figúra je skvelá, ešte sa mi neukladá podkožný tuk. Môžem papať koľko len chcem. Teda... koľko chceš ty... Moje srdiečko je také usilovné, že prepumpuje až 24 litrov krvi denne a dohliadam aj na to, aby mi ako hodinky pracovali aj cievna a močová sústava.

Mamička, pozri, ako viem už vzpriamene držať hlavičku. Už sa musím snažiť. Len teraz, keď tak na seba pozerám, tak telíčko, rúčky aj nôžky mám akési dlhšie v porovnaní s hlavičkou. Ale to nič, očká mám tam, kde by mali byť. Len ešte sa mi ich nechce otvoriť. Ani päste sa mi ešte nechce otvoriť. Vieš, musím sa chrániť, občas je tu v brušku tma a ja sa bojím. Preto aj tak často kopem. Ak by sa chcel niekto o niečo pokúsiť. Ale poviem ti, že na prstíkoch sa mi čosi tvorí. Akési ryhy. Asi som už dlho v tej plodovej vode. Bojím sa, aby mi to neostalo navždy.

Mám jednu skvelú správu. Mám pocit, že už sa mi chrupavky začali meniť na kosti. To určite znamená, že budem rásť rýchlejšie. Ale neboj sa, moje kosti ešte ostanú ohybné. Nech je to pre nás oboch pohodlnejšie, keď príde ten deň, keď budem chcieť vidieť, aké máš krásne oči a očarujúci úsmev.

—————

Späť