Kto prijíma život ako zázrak, tak ho aj zázračne prežíva...


19. týždeň tehotenstva

14.03.2019 21:21

Cítim ťa! Dieťatko moje, cítim ťa! Práve som ucítila tvoje pohyby. Moje oči sú plné sĺz, ale srdce je naplnené radosťou. Takýto krásny pocit som ešte v živote nezažila. Mám pocit, akoby ma naplnila nekonečná sila, a že ma nič nezastaví. Cítim ťa, život môj, cítim tvoje pohyby. Hneď bežím za manželom, tvojim oteckom a verím, že ťa pocíti tiež. Chcem s ním zdieľať tieto pocity šťastia.

Vlastne rovno ho pomilujem. Zrazu som dostala obrovskú chuť na sex. Nie je na tom nič zlé a ani tebe, drobček, to neublíži. Tehotenstvo prebieha bez problémov, ani gynekológ nám nič nezakázal. Dnes si urobíme pekný deň. Aspoň si u neho „vyžehlím“ tú moju včerajšiu zlú náladu.

Dokonca by som mohla povedať, že nie len zlú náladu, ale celkovú náladovosť. Rozladí ma naozaj všetko. Pohľad do zrkadla, ako sa nezmestím do obľúbených šiat, únava, no a zo všetkého najviac asi strach z pôrodu. Ale teraz mi nič z toho nevadí. Pocítila som tvoj pohyb. Teším sa! Ťap, ťap, tlieskam nám.

Dieťatko: Mamička, počujem tvoj hlas, cítim, ako sa tešíš. Naše rozhovory konečne začínajú byť ozajstnejšie. Konečne sa učíme, ako spolu nadviazať kontakt. A už viem, čo je tá zbíjačka. To počujem tlkot tvojho srdiečka. Veľmi sa teším. Urobím asi desať kotrmelcov od radosti.

Idem sa pripraviť pomaly aj na život mimo tvojho bruška. Musím veľa rásť a silnieť, nech sme už konečne spolu. Asi by bolo dobre si obaliť nervy tukom, ktorý sa volá myelín. Ešte stále neviem, čo ma všetko vonku čaká.

V mozgu sa mi tvoria motorické neuróny, ktoré sú nervovými vláknami spojené so svalstvom. Takže už si viem každý svoj pohyb vopred dobre premyslieť. Ešte že tu je plodová voda. Vďaka nej mi tu je krásne teplúčko a hlavne mäkkúčko. Horšie je, že do nej cikám, ale to nevadí, veď ja to zase vypijem. Ale začínam cikať už skutočný moč, tak priprav poriadne plienky, dám ti zabrať.

Zatiaľ ti porozprávam, ako sa mi dobre spí v tvojom brušku. Hľadám si svoje fázy, kedy spinkám, kedy tu robím neplechu a kedy si musím oddýchnuť. Takto nejako to bude vyzerať, aj keď vymením tvoje bruško za postieľku.

A ešte jedna vec. Viem, že sa tešíš, že sa už vieme spolu skontaktovať. Ale prosím, ak chceš tlieskať od radosti, jemne. Pred chvíľou si ma tým naľakala. Ak sa to bude opakovať, už ťa určite kusnem, lebo sa mi začali tvoriť v ďasienkach tvoriť aj základy pre trvácny chrup.

—————

Späť