Kto prijíma život ako zázrak, tak ho aj zázračne prežíva...


2. trimester, 14. týždeň

10.01.2019 20:12

Ráno som sa zobudila plná energie. Cítim sa skvelo. Už dva dni ma netrápia žiadne nevoľnosti a svoje tehotenstvo si užívam naplno! Na tieto chvíle som čakala nekonečné tri mesiace. Dokonca mi nevadia jedlá, ktoré som pred mesiacom ani cítiť nemohla. 

S manželom sme sa rozprávali o menšej dovolenke. Najlepšie niekde na chatke v lese. Kde budem papať čerstvé ovocie a zeleninku a piť veľa vody. Obaja potrebujeme trochu oddychu. Veď ešte nás čakajú náročné dni. Asi najvyšší čas. Bruško sa už pomaličky začína ukazovať, objavuje sa aj tmavá čiarka od pupka k vrchu lonovej kosti. Podobný tmavý odtieň zafarbil aj bradavky a dvorce prsníkov, ktoré neustále rastú. 

Dieťatko: Milá mamička, cítim, ako silniem. Mám takmer 9 cm a 43 gramov. Okolo mňa sa veci trošku zmenili. Placenta je celá hotová, aj plodové obaly. Pupočníková šnúra skvele sedí, sme prepojení. Okrem toho mi začalo niečo rašiť na hlavičke a nad očami. Vlastne po celom telíčku. Ešte že mi zmizol ten chvostík, takže nemusíš mať strach, nebude zo mňa žiadne zvieratko. 

Hompáľam sa tu hore dole a chcem dať už o sebe vedieť. Snažím sa kopať, ale ešte ma necítiš. Skáčem, a ty nič. Dokonca aj zápästím už viem hýbať. A viem robiť ksichtíky. Aha, vraštím čelo a špúlim pery. Ako vyzerám? 

Učím sa dýchať. Ešte to nie je ono, ale snažím sa. A viem prehĺtať plodovú vodu. A aby sa mi v brušku veľmi nehromadila, tak ju aj vycikám. Aj pohlavné orgány prechádzajú svojim vývojom. Nepoviem ti ešte, či som chlapec alebo dievča. Ak som ale po tatovi, vyvíja sa mi prostata, a ak som po tebe, vaječníky mi zostupujú z brušnej dutiny do malej panvy. Štítna žľaza mi začala produkovať hormóny. 

Tešíš sa so mnou, však? A vieš, čo je najväčšia pecka? Narástol mi cumeľ. Normálne z rúčky. Celé dni ho cmúľam. Požičiam ti ho?

—————

Späť