Kto prijíma život ako zázrak, tak ho aj zázračne prežíva...


2. týždeň

20.03.2018 10:32

Dnes sme si urobili príjemný večer. Uvarila som chutnú večeru, ryby a zeleninu, nech máme čo najviac vitamínom a ľahký spánok. Aj keď v našom pláne nie je spať. Vínko sme nahradili pohárom vody, ale ako dezert som si neodpustila nedať kúsok zmrzliny.

Mala som deň pred ovuláciou, čo je podľa najnovších zistení najvhodnejšia doba na počatie. Ovulujem v strede cyklu, čiže približne v 14. dni po menštruácii. Poprosila som svojho gynekológa o potvrdenie, no i napriek tomu som sa rozhodla pre ovulačné testy.

Počas ovulácie vo vaječníku dozrie Graafov folikul. Ten praská a jeho tekutina spolu s vajíčkom putuje vajcovodom. Ako každé vajíčko, po rozbití ho treba hneď spotrebovať. Aj toto „žije“ iba 24 hodín. A práve preto, že viem, že spermie toho prežijú dvojnásobne viac, rozhodli sme sa ľúbiť práve dnes.

Večer dopadol nad očakávania. Zaspala som mu v náručí. To som ešte vôbec netušila, že sa manželove spermie stretli s mojim vajíčkom. Najskôr vzniká bunka, ktorá sa vola zygota. Kým sa dostane do maternice, prebieha v nej proces delenia, a to tak, že sa pod vonkajšou vrstvou buniek hromadí tekutina, vzniká dutý tvar, ktorý voláme blastocysta. Áno, človek počuje slovo cysta, a už sa mu ježia chlpy na rukách. Ale toto je úplne v poriadku.

Piaty deň od nášho pekného večera s manželom sa vajíčko začalo uhniezďovať. Niektoré ženy cítia, že sa niečo nezvyčajné deje, ale je to zriedkavé. Dokonca niektoré vo výtoku nájdu jemnú krv. A ja som ani len netušila, že vo mne vzniká zárodočný terčík, ktorý je základom budúceho embrya, budúceho života. Dúfam, že to vyšlo, nech nie je zo mňa zase len snažilka, ale aj hrdá budúca mamička.

 

Dieťatko: Milá mamička, ty to ešte nevieš, ale pomaly sa môžeš začať na mňa tešiť. Ten malý šibalský chvostík od otecka si našiel miesto v niečom mäkkom a príjemnom, čo patrí tebe. Ešte sa tu rozhliadnem, ale mám tu celé letisko. Toľko miesta, že môžem zavolať aj ostatných kamarátov. Joj, len tí sa akosi nevedia dostať až ku mne. Nevadí, ale už sa na teba teším.

 

—————

Späť