Kto prijíma život ako zázrak, tak ho aj zázračne prežíva...


8. týždeň

09.04.2018 13:14

Práve som sa vrátila z ultrazvuku. Bábätku je už vidieť hlavičku a telíčko. Aj rúčky a nôžky sa objavili, a dokonca aj pršteky na nich. Síce kostra je len chrupavkovitá, ale začínajú sa tvoriť kĺby, takže už sa teším, keď mi budeš v brušku kopať.

Takmer pravidelne mám ranné nevoľnosti. Niekedy pre istotu aj celý deň. Horšie je, že nespávam najlepšie a stále som unavená. Myslím si, začínam byť z toho v jemnom strese, lebo aj záha ma začala páliť a cítim akési bolesti či sťahy v podbrušku.

Doktor povedal, že maternica je práve vo veľkosti mojej päste a placenta preberá od vaječníkov úlohu produkcie progesterónu, ktorý ťa stále drží v brušku. Výtok je biely, krémovitý, bez zápachu a jeho množstvo je naozaj dosť značné. Budem to musieť vyriešiť vložkami.

Dieťatko: Milá mamička, chcem sa ti pochváliť, že stále rastiem a už mám takmer 20 mm. Je mi vidno všetky krvné cievy a aj srdiečko už bije poriadne. Keby veľmi chcem, už na teba žmurknem ale aj ti vyplazím jazyk. Ale na to si ešte chvíľku počkáš. Vieš, už sa tu črtajú základy zrakového, sluchového ale aj statického ústrojenstva.

Začali mi rásť pľúca a žalúdok, takže ak ešte nevieš variť, rýchlo sa to nauč, lebo budem chcieť veľa papať. Mám tu pri sebe zárodočný stvol, ktorý sa vytvoril počas uhniezdenia, takže o živiny mám postarané. Takže papaj tiež dobroty, prosím. Asi mám chuť na mrkvu.

 

—————

Späť