Kto prijíma život ako zázrak, tak ho aj zázračne prežíva...


9. týždeň

26.04.2018 10:41

A je to tu, začiatok tretieho mesiaca tehotenstva. Moja maternica je dvakrát väčšia a ty máš veľkosť fazule. Ideálny čas zavolať gynekológovi a objednať sa v priebehu najbližších dní na tehotenský ultrazvuk, kde by mal byť viditeľný aj tvoj pohyb. Objem krvi sa mi znásobil asi o 50 %, hlavne krvná plazma. Môže to súvisieť so zvýšenou únavou, slabosťou a bolesťami hlavy, ktoré pociťujem posledné dni. Som z toho náladová, podráždená a stále sa mi chce plakať. Kvôli závratom je možné, že mám aj miernu anémiu, takže dostanem nejaké vitamíny. Verím, že ma to postaví na nohy.

Začínam premýšľať, či budeš chlapček alebo dievčatko. Ak chlapec, mala by som byť krajšia, ak dievča, časť mojej krásy pôjde tebe. Pozerám do zrkadla, či je moja pleť jemnejšia a vlasy lesklejšie, alebo naopak, či pleť je plná pupákov a moja hriva suchá. Našťastie sa snažím piť veľa vody a mať dostatok pohybu, preto veľké zmeny nebadám. Skúsim teda šťastie zajtra.

Dieťatko: Mamička, chcem sa ti pochváliť ako napredujem. Teším sa, koľko tu mám miesta. Pozri, aký kotrmelec robím! A pozri na tento skok! Áno, viem, že to ešte necítiš, ale ujo doktor ti to ukáže na ultrazvuku.

Moja hlavička je stále obrovská a zahnutá smerom k hrudníku. Mám už vyvinuté očká, ale je na nich membrána, takže musíš počkať na to žmurkanie. Ale nič sa neboj, vynahradím ti to v plnom prúde. Cítim, ako mi rastie bránice. Najskôr sa dobre rozcvičím plačom a potom budem spievať. Črievka v mojom telíčku putujú z pupočníka do bruška. Rúčky mi rastú akosi rýchlejšie, medzi prštekmi mi mizne blana a tvoria nechtíky. Sleduj tú rýchlosť! Chytím všetko, čo mi príde pod ruku.

 

—————

Späť