Kto prijíma život ako zázrak, tak ho aj zázračne prežíva...


American Shopping :-D

18.01.2015 19:52

Hneď na začiatok spomeniem, že nenávidím nakupovanie. Nič ma nevie unaviť viac ako chodiť z obchodu do obchodu, len tak si prezerať veci a napĺňať nákupné tašky. Som asi príliš praktická a chodím nakupovať účelovo. Preto bolo pre mňa trošku utrpením, keď som zháňala drobnosti a nedrobnosti pre všetkých, čo majú neodmysliteľné miesto v mojom srdci.

Američania všade jazdia autom, preto ak čakáte, že nájdete nákupné centrá podobné tým naším, máte smolu. Také som našla len dve. Prvé bolo Crabtree Valley Mall na Glenwood Avenue, čo je asi najdlhšia ulica na svete :-D Tu nájdete "v jednej búde" všetky možné obchody a reštaurácie. Tu som ochutnala sushi a pizzu, oboje môžem odporúčiť. 

Ďalším tomuto podobným je Triangle Town Center. Nachádza úplne na opačnom konci mesta ako predošlé a mám pocit, že je aj oveľa väčšie. Tu som však nič nejedla, takže neviem o ňom veľa povedať. A áno, jedlo je asi jediná vec, ktorú viem ohodnotiť. Veď jesť musíme všetci, ale to, čo si oblečieme, nie je až také dôležité. Pre mňa isto nie. Pre mňa nie šaty robia človeka, ale srdce.

Cameron Village Shopping Center je presný opak spomínaných nákupných centier. Je to niečo ako mega veľké obrovské parkovisko, okolo ktorého postavili domčeky a v nich sú obchody. Tu sú asi tie najdrahšie veci, aké som v obchodoch videla, ale aj najkrajšie, a práve tu som urobila najväčšie nákupy. Veľmi blízko k tomuto nákupnému centru je aj Pullen Park, čiže ak sa unavíte nakupovaním, môžete si prísť oddýchnuť práve sem.

Tu som sa stretla aj s veľkou nevedomosťou Američanov. Po dlhom dni som sa potrebovala posilniť, a tak som zavítala do fast foodu známeho aj u nás, čo má klauna s červenými vlasmi a pružkovanými pančuchami. Mladý za pokladňou bol zaujatý mojim "ingliš" akcentom a vyzvedal, odkiaľ som. Hovorím, že zo Slovenska. Pre istotu som spomenula, že je to v Európe. Chlapec bol veľmi zaujatý, a chcel vedieť detaily lokalizácie. Tak hovorím: "We are in neighbourhood with Czech Republic, Poland, Ukraine, Hungary and Austria." Mladý celý nadšený: "Yeah, Australia, I know,,," Radšej som sa len usmiala a pomyslela si: "Keby si sa lepšie učil, nemusíš pracovať v M********".

Crossroads Plaza. Ak sa vám nechce kráčať, tak sem ani nechoďte. Väčšina ľudí sa tu vozila autami od obchodu k obchodu, a areál je taký veľký, že sa človek fakt nachodí. Kdekoľvek sa postavíte, nedovidíte na druhý koniec. Proste nemáte šancu. A keď si už myslíte, že práve odtiaľto sa už dostanete do "cilizovaného sveta", zistíte, že ste ešte iba v jednej tretine vašej nákupnej zóny. Priznám sa dobrovoľne bez mučenia, že toto som neprešla ani zďaleka celé. A to nehovorím o chodení do vnútorných priestorov obchodov ale len o prechádzaní okolo nich. Tu som navštívila aj reštauráciu s typickým americkým jedlom, ale nebola som veľmi ohromená. Možno aj preto, že som tam prišla už veľmi hladná po celodennom nakupovaní a čo mi priniesli, som v sekunde zhltla.

Čo je ešte celkom zaujímavé, tak nezáleží, či idete do väčšieho alebo menšieho obchodu, všade nájdete nejaké oblečenie podporujúce krajinu, národný či mestský tím, hlavne futbal a hokej.

Ešte som si prešla aj ďalšie, ale skôr menšie "nákupné centrá alá parkoviská", ale boli dosť podobné týmto, takže mi nestoja veľmi za zmienku. V každom prípade, ak sa už raz odhodláte ísť na nákup, jedine s autom, veľkou dávkou trpezlivosti a niečim, čím si dobijete energiu.

—————

Späť