Kto prijíma život ako zázrak, tak ho aj zázračne prežíva...


Čas iba pre seba

11.07.2016 19:50

Eva Maria Samcová - DievčaPo dlhšej dobe som si dovolila opäť sa nalogovať a napísať niekoľko slov. Nieže by doteraz nebolo o čom, ale po toľkom otvorení sa verejnosti som sa potrebovala utiahnuť do svojho sveta, ktorý patrí iba mne a mojim blízkym.

V mojom prípade je to spôsobené tým, že hoci vyzerám navonok veľakrát ako extrovert, v skutočnosti som introvert, a po každom venovaní sa vonkajšiemu svetu sa potrebujem stiahnuť. A tak je to dobre.

V dnešnej uponáhľanej dobe väčšina ľudí nemá čas sa venovať iba sebe, svojim najbližším, svojim myšlienkam. A potom sa čudujeme, prečo máme toľko depresií. No práve preto!

Každý jeden z nás, aj ten najväčší extrovert, potrebuje z času na čas chvíľku, ktorú strávi so sebou. Veľa z nás si to však neuvedomuje. Spôsobuje to svet sociálnych sietí, našpúlených papuliek v kúpeľni alebo polonahých tiel, obrázky plné nevkusu a chválenia sa (prevažne cudzím perím), stretávanie sa so pseudo kamarátmi, pretože vieme, že ak sa nezúčastnime, budeme hlavnou témou. A čo? 

Ja prídem, keď sa mi chce. Ak hovoria o niekom v zlom, vstanem a bez slova odídem. Naozaj to nepotrebujem počúvať. Mám svoj život, o ktorom nikto nič nevie. Len niekoľko máličko vyvolených. 

Fotku spravím len vtedy, keď je niečo naozaj pekné, a to, či sa s ňou pochválim, ešte niekoľkrát zvážim. 

Ale tiež to nie vždy tak bolo. Musela som sa naučiť skutočne vážiť si samu seba a svoje súkromie, naučiť sa ostať v rovnováhe, nech sa deje čokoľvek. A ako k tomu dospieť? Jednoducho. Stačí si nájsť čas sám pre seba.

Ako som sa naučila byť sama so sebou, s radosťou tráviť čas mojou spoločnosťou, počúvať svoje myšlienky a selektovať, čo je dôležité a zaoberať sa tým, alebo naopak, čo je blbosť a kašľať na to, všetko sa zmenilo. Pozitívne.

Preto malá rada. Na chvíľku sa zastavte, nájdite si čas sami pre seba. Nemusíte ležať v posteli a umierať nudou. Stačí si nájsť nejakú činnosť, ktorú máte radi. A venovať sa jej. Venovať sa samému sebe.

—————

Späť