Keď hrá Trenčín proti Trenčínu a pár ďalším, alebo keď padne viac ako 20 gólov

28.08.2015 08:35

hymna Slovenskej republiky a Dukla Trenčín vs. Hviezdy NHLVčera sa základmi trenčianskeho zimného štadiónu otriaslo teda poriadne. Niekto spadol z tých postarších fanúšikovských sedačiek. Dúfam, že si neublúžil, lebo rana to bola poriadna. Ach, vy ste si mysleli, že to bolo preto, lebo sa na ľade stretli dva silné tímy Dukla Trenčín a Výber NHL hviezd? Ale kde! Veď to bola len exhibícia! ;-)

Dukla Trenčín vs. Hviezdy NHL

Kto ide na takýto zápas, musí rátať s tým, že to bude nuda. Teda pokiaľ nemá 15 a nevrieska celý čas "Trto, milujem ťa!" Áno, ak chcel niekto vidieť 50 minút rozkorčuľovania sa, pinkania si puku v podobe žiackych prihrávok a vysmiaté tváre našich hráčov, tak bol na správnom mieste. Dukla sa objavila vo svojej extraligovej kráse pod vedením trénerského dua Kobezda – Hanzal. V tíme Dukly sa objavil aj zlatý medailista z MS 2002 Robo Petrovický. Za NHL sme si mohli pozrieť už spomínaného Tomáša Tatára, Maja Gáboríka, Tomáša Kopeckého, Marka Daňa, Riša Pánika, Andreja Sekeru, Andreja Meszároša, Ľuba Višňovského, Riša Lintnera, Peťa Ölveckého, Miška Handzuša, Rasťa Pavlikovského, ale aj bratov Hossovcov, Maja a Marcela, ktorý strieľal góly akoby boli zadarmo. Vedenia tímu sa ujal Julo Šupler.

Ako to k podobným akciám patrí, začalo sa s omeškaním. Tak som sa nemusela trápiť ani svojim nezvyčajne neskorým príchodom. Dukla sa zjavila na ľade za mierneho potlesku. Fanúšikovia boli asi tiež viac v ležérnej polohe ako zvyčajne. Hviezdy NHL (strašne nemám rada toto oslovenie) sa na ľad dostavovali po jednom, zrejme mali na šatni turniket. Každý z nich dostal inú silu potlesku. Medzi tie výraznejšie jednoznačne patril potlesk pre Riša Lintnera, ťažkého súpera na, žiaľ, prehratý súboj o post riaditeľa SZĽH a tohtoročného víťaza Stanley Cupu Maja Hossu.

Skóre otvorila Dukla už v prvých minútach a to bol len začiatok gólovej kanonády. Raz sa misky váh prevážili na stranu NHL, raz na stranu Trenčanov. Samozrejme, že som fandila svojmu tímu v žlto-červených dresoch, veď na ich zápasoch som vyrastala. A vlastne aj viac ako polovica NHL tímu v časoch dávnych nosila tieto farby na dresoch.

Ako som už spomenula, viac ako dve tretiny bola nuda umierajúca, až ku koncu poslednej tretiny sa na ľade rozohnili Trenčania a diváci konečne mohli vidieť nejakú poriadnu akciu a nie len prechádzky na ľade. Stav bol 12:11 pre Duklu, keď zrazu si ktosi vypýtal Time Out. Ale chlapci... Takže bolo jasné, že predsa len hráme na remízu. Oba tímy odvolali brankárov, a keďže Dukle sa nepodarilo premeniť celkom pekný nájazd na bránku, pustili aspoň vyrovnávajúci gól pre NHL tím.

Na záver sa ešte ukázalo niekoľko samostatných nájazdov, kde jednoznačne vyhrali chlapci pod vedením Jula Šuplera. Možno takou raritkou v strieľaní bol samostatný nájazd trenčianského brankára a chytanie toho NHL tvárou k bránke. Zápas však oficiálne skončil remízou 12:12, hoci gólov padlo naozaj oveľa viac.

Keďže celá exhibícia sa konala hlavne kvôli darom pre charitu a tiež pre zhotovenie sochy pre Paľa Demitru, nečudo, že práve v 38. minúte sa hra prerušila obrovským potleskom fanúšikov i hráčov. A hoci hráči neskôr začali hrať, potlesk a skandovanie "Paľo Demitra" neutíchalo takmer do konca druhej tretiny.

Celú exhibíciu nazvali Večer plný hviezd, ale ako sme vyšli zo zimáku, nebo bolo tmavé a na ňom žiadnej hviezdy. Asi zabudli v meste zhasnúť svetlá, aby tie hviezdy na nebi vynikli.

Ďalšie zápasy Dukly už budú mať poriadneho súpera, takže ak premýšľate, či ísť alebo neísť na zápas, neváhajte! Hviezdy NHL pošleme za oceán a my si tu poriadne zahulákame "Dukla - Trenčín!" ;-)