Kto prijíma život ako zázrak, tak ho aj zázračne prežíva...


Keď nestačí len jeden pohľad...

06.12.2016 20:50

DominikaŽijeme v tak negatívnom svete, že keď príde do neho niečo pozitívne, občas treba na to upozorniť. Nie preto, že by sa to nepochválilo samo, ale preto, aby sa nestalo, že to prehliadneme. Aj preto si dovolím upozorniť na jednu úžasnú osôbku s obrovským talentom. Jej meno je Dominika. Spoznali sme sa vďaka jednému spoločnému projektu, kde sme niekomu zachraňovali zadok. My dve hrdinky ;-) 

Okrem toho, že Domi je skvelá baba, inteligentná, zábavná, úprimná, má talent, pri ktorom mi padá sánka. Áno, chápem, že krásno vnímame každý inak, ale opakujem, že hovorím o talente. A mne sa jej dielka naozaj veľmi páčia a keby mám možnosť, spravím z nich galériu.

Kým sa tak ale stane, chcela by som vyzdvihnúť Dominikinu jedinečnosť. Čoho sa dotkne, to rozkvitne. Je jedno, či je to plátno, tenisky, či priateľova gitara. (Gitara jej priateľa) ;-)

Jej obrazy som ukázala kamarátovi, ktorý má od umenia na míle ďaleko. Chcela som vedieť, čo na to povie človek, ktorý s Dominikou nemá žiadnu citovú väzbu. Veď predsa, zaujatosť je sviňa :-D A tak mu hovorím, nech sa pozrie a povie svoj názor. Najskôr pozrel a len zafrflal, že pesimistické. Dôvod: veľa číernej. Po chvíli mu to ale nedalo a pozrel sa na tie obrazy ešte raz. Sám od seba. Tento raz dôkladnejšie. Po asi desiatich minútach sa zmohol na tiché WOW. 

Dôvod? Tie obrazy nie sú vôbec depresívne, a už vôbec nie kvôli výberu farieb. Aj keď sa zameráme na tú čiernu. Tak, ako čierna obsahuje celé spektrum farieb, tak Dominikine obrazy majú hĺbku. Len niektorí sa možno musia trošku dlhšie pozerať, ako tento kamarát.

Na mňa tieto dielka pôsobia práve naopak veľmi pozitívne. Nápadito. Sú plné snenia a fantázie. Sú pre moju myseľ inšpiráciou, pri ktorej moje myšlienky cestujú cez rôzne galaxie, svety, kde sa dejú čarovné veci.

Domi Dean ART

Priznám sa, že už naozaj dlho sa mi nestalo, aby ma pri mladom umelcovi niečo tak strhlo a pohltilo. A preto sa veľmi tesím, že Dominikine diela dostali nohy a jej obrazy nebudú iba visieť v izbách na stene, ale môžeme si nimi spríjemniť prechádzky. A nie len to, ale nebudem prezrádzať viac. Stačí, ak dáte veľký lajk Dominikinej stránke a budete zaručene včas informovaní ;-) 

Dominike veľmi držím palce pri napĺňaní jej snov a hlavne veľa inširácie. 

A tak na záver, nie len pre inšpiráciu, ale aj pre obohatenie svojej zbierky umeleckých diel, pripájam link na jej oficálnu stránku Domi Dean ART. Nájdete na nej mnoho zaujímavých informácií, kompletnú galériu obrázkov, tenisiek, a taktiež možnosť objednať si niektoré z týchto kúskov. 

Domi Dean ART

 

—————

Späť