Kto prijíma život ako zázrak, tak ho aj zázračne prežíva...


Keď sa v pošte nájde list aj z Kensingtonského paláca...

20.11.2015 20:48

Eva Maria Samcova & Prince HarryKeď som odchádzala do Anglicka, netušila som, že si to tam obľúbim. Nemyslela som si, že Londýn bude vyhovovať mojim introvertným potrebám. A neverila som, že by mi priniesol niečo pozitívne. Ale ako sa hovorí, kto málo očakáva, veľa dostane.

Alebo keď som povedala, že si idem po princa, ani vo sne by mi nenapadlo, že by o mňa zakopol. A vlastne aj neskôr som to celé brala ako žart. Hlavne to, keď som ho pozvala na svoju "b-day party" (narodeninovú oslavu). Prešlo niekoľko týždňov, už som aj zabudla, že som písala niekomu rukou list a navštívila pre mňa divne fungujúcu anglickú poštu. A keďže viem, že v schránke sú väčšinou iba účty, tak ju nechávam kvasiť. Veď je to len papier. 

Dnes mi však prišli vtipné nejaké veci, ktoré sa udiali v mojom pracovnom živote. Touto vtipnou udalosťou som preto spravila ak niečo neobvyklé. Okrem výpisu z banky ma čakal aj list. 

Prezerám si ho z oboch strán, žiaden odosielateľ. Jediné, čo je viditeľné, je pečiatka Buckinghamského paláca a z druhej strany písmenko H s korunkou. Už som začínala šípiť, že to nebude iba tak. No to, čo bolo vo vnútri, som naozaj nečakala. 

Usadím sa pohodlne do gauča a otvorím obálku. Nejako som nevnímala, čo všetko obsahuje. Boli tam pre mňa dva kusy papiera. Jeden som si položila na kolená spolu s obálkou. Druhý som vzala do rúk a začala čítať: "My dear Eva Maria..." Hm, tak toto je vážne, pomyslela som si. Potom krátke ospravedlnenie, prečo chlapec neprišiel na moju narodeninovú párty a rád by mi túto svoju neúčasť milo vykompenzoval. Detaily nebudem riešiť, len spomeniem, že som sa smiala celý večer a smejem sa vždy, keď si na to spomeniem.

Aby toho nebolo málo, vzala som aj ten druhý obsah obálky, ktorý ma čakal na kolenách vedľa obálky. A to bola fotografia odosielateľa listu. Kto to bol? Veď sa pozrite sami ;-)

—————

Späť