Kto prijíma život ako zázrak, tak ho aj zázračne prežíva...


Krásny Nový ro(c)k

01.01.2015 19:22

Tento novoročný zážitok by som si najradšej nechala iba pre seba, no zároveň by som sa ním pochválila celému svetu. Nie, nebojte sa, nemám problém so schizofréniou, skôr by som povedala, že sme kamaráti :-D Veď mám ascendent vo váhach, tak musím ;-)
(Ascendent je v astrológii považovaný za niečo, čo definuje vaše povahové črty. Ten mám vo váhach, čiže by som mala byť nerozhodná. V tomto prípade mi to naozaj sedí. Ale prosím, žiadne detaily, nevyznám sa v tom, bolo mi to len povedané. A koniec koncov, ani neverím na tieto astrologické výplody. Nejako mi nesedí to, aby hviezdy či planéty ovplyvňovali naše životy, správanie sa... Veď každý sme si strojcami vlastného šťastia, nie?)

Ale keďže som už začala písať a istým spôsobom to chcem a potrebujem dať von, tak zameníme mená. Ja budem stále mnou a jeho nazvem Jožko. A teraz si predstavte, že Jožko sa venuje niečomu, čo máte radi od samého mala, malička. Napríklad nejaký Maťko od malého malička túžil byť astronautom, ale nosil okuliare, tak mal smolu. Ale zrazu sa stretne s jedným z jeho obľúbených astronautov, ktorý sa práve vrátil z výpravy na mesiac. Tak si viete predstaviť tú Maťkovu radosť. A ak by Maťko ešte išiel na obed s týmto pánom austronautom, tak...

No a niečo podobné sa stalo mne. Stretla som niekoho, koho považujem posledných niekoľko rokov za fakt dobrého, šikovného v niečom, čo milujem od svojho detstva. Závidím si, že sme si dali spolu obed, príjemne pokecali a môj život sa obohatil o jeden krásny nezabudnuteľný zážitok.

A prečo nechcem povedať, o čo a o koho ide? Lebo to bol pre mňa tak vzácny moment, že si ho chcem nechať iba pre seba.

Mimochodom, ak platí "ako na Nový rok, tak po celý rok", mám sa na čo tešiť! :-) Minimálne na príjemné stretnutia s príjemnými ľuďmi.

—————

Späť