Kto prijíma život ako zázrak, tak ho aj zázračne prežíva...


Má takmer 40 rokov a stále je IN

16.12.2015 19:18

Eva Maria Samcová & R2-D2Nie, nehovorím o sebe ;-) Reč je o dlho očakávanej premiére jedného z filmov celej série Star Wars. Kto nepozná, je to asi jeden z najznámejších sci-fi & fantasy filmov. Presnejšie ide o sériu šiestich filmov, ktoré sa rozšírili na deväť. Ich tatkom je George Lucas, a mená ako Luke Skywalker, Obi-Wan Kenobi, C-3PO a R2-D2, Darth Vader či  Princezná Leia Organa ste isto tiež počuli.

Prvá časť, alebo skôr štvrtá časť tohto veľkofilmu vyšla na svetlo sveta už v roku 1977. Pamätám si, že ako malá som ju videla a už vtedy som si povedala: "Wow, aké efekty!" A práve vtedy sa aj v mojom srdci zrodila túžba robiť filmy. 

Eva Maria Samcová & Yoda

O tri roky prišla ďalšia časť s číslom päť, a potom špeciálne v roku môjho narodenia do tretice vyšiel diel šesť. Stále chýbali nejaké časti, všetci boli zvedaví, ako to vlastne celé začalo. A tak po nekonečných šestnástich rokoch čakania sme si mohli pozrieť aj prvú časť. S odstupom troch rokoch vyšli druhá a tretia časť a v týchto dňoch sme sa dočkali ďalšej časti. Tento raz sme čakali "len" desať rokov na siedmu časť a všetci sa tešia, akoby sme sa zbavili hladu v treťom svete, či našli liek na všetky choroby.

Star Wars

Teraz si určite myslíte, že by som mala radšej končiť, lebo nechápem to nadšenie. A asi áno, nechápem. Mám rada Star Wars, ale nevykúpim lístky pre celé kino, aby som si mohla v pokoji pozrieť film. Dokonca nemám problém počkať, kým bude v televízii alebo si ho pirátsky stiahnem. Veď na svete sú dôležitejšie veci. Ale aby ste nepovedali, tiež som neodolala chvíľku riadiť vesmérnu loď Hana Sola po boku Chewbacca, zmerať si svoju výšku s majstrom Yoda (som o kúsok vyššia), či skontrolovať všetky kábliky R2-D2, či iné...

—————

Späť