Kto prijíma život ako zázrak, tak ho aj zázračne prežíva...


Neverte všetkému, čo počujete

11.02.2019 14:00

Alebo čo čítate. Nie každý, kto sa tvári múdro, múdry aj je. V skutočnosti po tomto svete behá príliš veľa hlupákov, ktorí majú odvahu o sebe tvrdiť, že sú v niečom experti. A pritom opak je pravdou.

Nedávno som bola na jednej prednáške o tom, ako nakopnúť svoj plný potenciál. Myslela som, že to bude fajn a dozviem sa niečo nové. Bolo tam aj celkom veľa účastníkov, takže som vkladala nádeje do toho, že nepôjde o mrhanie časom. Haha. Po niekoľkých minútach som mala chuť vstať a odísť.

Prečo? Prednášajúci odporúčal, aby sme vypustili raňajky a dali si len kávu. WTF? Toto môže z úst vypustiť naozaj len hlupák. Nechcem tvrdiť, že prednášajúci je hlupák, ale patrilo to medzi najväčšie somariny, aké v ten večer povedal.

Nie, určite to nerobte. Práve ste sa zobudili. Celé telo je oddýchnuté, ale zároveň ešte tak trochu spí. Čiže si žiada niečo nenásilné, pohodové, čo síce nabudí, ale neznásilní. Váš žalúdok nepotrebuje dostať vredy a váš mozog nepotrebuje šok. Pohár vlažnej vody je fajn. Doplní tekutiny, ktoré sa spotrebovali počas noci a zároveň prebudí celý tráviaci a nervový systém. Ale príjemne.

Nevynechajte raňajky. Potrebujete predsa získať energiu. A nie len do mozgu, ale pre celé telo. Keďže večera by mala byť ľahšia, telo všetko spotrebovalo počas noci. Potrebuje dobiť. A či chcete, alebo nie, potrebuje všetko. Bielkoviny, tuky, sacharidy a vitamíny. Práve preto by mala byť vaša strava pestrá, aby ste obsiahli všetky zložky. Ak hneď ráno nemáte chuť na raňajky, nevadí. Vezmite si ich so sebou do práce či do školy. Ale určite ich nevynechávajte a jedzte najneskôr 3 hodiny po prebudení. O tom, čo je vhodné na raňajky, si povieme v ďalšom článku.

Tváriť sa múdro dokáže aj hlupák

Prednášajúci ma ďalej ohromil, keď povedal, že odporúča na stimul tela a hlavne mozgu rôzne tablety, nikotín a CDB. Aha, takže takto? Takže ideme podporovať chemický lekárensky priemysel? A u slabších jedincov aj závislosť na drogách? To snáď nie.

A čo tak v lete sa prejsť po lúke, nazbierať si bylinky, usušiť a robiť si čaj? Je mnoho rastlín, ktoré či už samostatne alebo v kombinácii s inými, dokážu krásne stimulovať náš organizmus. A dokonca nemajú vedľajšie účinky.

Celkovo celá prednáška vyznela viac tragicky ako poučne. Miesto toho, aby som sa dozvedela, ako si naštartujem plný potenciál, som sa dozvedela, ako si zničím žalúdok či iné orgány, alebo aj celé telo. Na tom by možno nebolo nič zlé, ak by to bolo podané vo forme "Toto nikdy nerobte! "

A čo je na tom celom najviac smutné? Že prednášajúci dokopy nemal šajnu, o čom hovorí. Otázky a negatívne názory cez aplikáciu sli.do neboli vôbec komunikované, čiže nemohla vzniknúť otvorená diskusia pre a proti. A na záver je veľmi smutné, že niektorí účastníci môžu prijať tieto slová ako fakty a môžu vážne ohroziť svoje zdravie.

Takže prosím, neverte všetkému, čo počujete alebo čítate. Minimálne si fakty overte z viacerých zdrojov.

—————

Späť