Kto prijíma život ako zázrak, tak ho aj zázračne prežíva...


...novoročné...

08.01.2017 19:23

new year

Nový rok akosi patrí medzi dni, kedy naše srdce zmäkne a usmejeme sa na človeka, ktorého nemáme možno až tak radi. Či to spôsobili ešte Vianoce, alebo motto mnohých "Ako na Nový rok, tak po celý rok", ťažko povedať. Ale aspoň v tento deň sa snažíme zariadiť si deň tak, ako by sme chceli prežívať nasledujúci rok, či dokonca celý život. 

Nastavíme si diétu, začneme behať a cvičiť, aby sme sa zbavili vianočných koláčikov a zemiakového šalátu, ktoré nás už niekoľko rokov objímajú okolo pásu. Snažíme sa venovať viacej času s rodinou a blízkymi, aj keby iba pred telkou či s mobilom v ruke. Odložíme škatuľku cigariet, prestaneme si obhrýzať nechty, či konečne vybalíme kufor z letnej dovolenky, ktorý sme si pohadzovali z izby do izby. 

Príde však ďalší deň, ďalší týždeň, a z naších novoročných záväzkov ostane len nesplnené želanie. Prečo? Odišla tá mafická chvíľka, pre ktorú sme to chceli všetko zvládnuť? Alebo už naše sny stratili váhu, lebo sme sa im trochu priblížili? A čo ak tých naších "od Nového roku" bolo len príliš veľa a my sme príliš slabí, aby sme vytrvali? 

Ja si myslím, že tie naše predsavzatia v skutočnosti ani nechceme. Ak by sme naozaj túžili po veciach, za ktoré sa postavíme po pol noci nového roku, prečo by sme na to čakali tak dlho? 

Kamarát chcel prestať fajčiť. "Ešte túto krabičku a potom..." Prečo? Chceš to naozaj? Tak už neber ďalšiu cigaretu! 

Kamarátka sa chcela rozísť s priateľom. Výhovorky typu "Budú Vianoce... Ide Nový rok... Na Valentína ideme na výlet... Veľká noc... Jeho narodeniny... Letná dovolenka... Jej narodeniny..." Bum! A prišli ďalšie Vianoce a Nový rok a kamarátka ostala vo vzťahu, ktorý nefunguje. 

Kamarát chce začať behať. Teraz nie, je príliš zima. Keď sa oteplí, je príliš teplo. 

Gratulujem! Takto mrháme časom a snami. Veď sny sú nám dané preto, aby sme si ich plnili. Ak po tom naozaj túžime. Teraz! Nie zajtra, nie o týždeň! A už vôbec nie len od Nového roku. Každý deň máme príležitosť začať svoje sny žiť naplno. Nepremárnime ich! 

A na záver mi dovoľte jedno malé prianie. Nech vám je každý deň novým rokom pre stanovenie si cieľov. A každý večer nech je vám posledným dňom v roku, kedy si úspešne odškrtnete "áno, aj toto som zvládol". Veľa šťastia!

—————

Späť