Kto prijíma život ako zázrak, tak ho aj zázračne prežíva...


Pár slov o láske

14.02.2019 12:39

valentín, láskaLáska. Cit, ktorý vzniká v srdci. Aspoň tak to hovoríme. Vyplavuje do nášho tela endorfíny, preto sa cítime šťastní, motivovaní a silní. Veľakrát robíme veci, ktoré by sme bežne nerobili.

Ak milujeme a cítime sa milovaní, môžeme hovoriť o vzácnosti. O to viac, ak trvá vzťah od mladosti až do konca života. A nie, nie je to len v rozprávkach. Takáto láska na celý život existuje aj v skutočnom svete.

Návod na plnohodnotný vzťah

Obaja sa musia a hlavne chcú usilovať urobiť toho druhého šťastným. Pretože ich samých to robí šťastnejšími. Snažia sa zlepšiť seba, nie toho druhého. Zároveň nemajú strach podať konštruktívnu kritiku, pretože vedia, že ten druhý to príjme. Trávia spolu čas, smejú sa, dopĺňajú, si si vzájomne oporou v ťažkých dňoch.

Áno, aj v ideálnych vzťahoch sa občas zamračí, či zahrmí, ale snažia sa znova nájsť si cestu k sebe. Prídu s pokorou a snažia sa chyby neopakovať.

Láska je rast. Rast oboch. Rast oboch rovnakým (spoločným) smerom.

Láska nebolí, láska lieči

Niektorí sa v láske sklamú. A niekedy tak veľmi, že na ňu zanevrú. Tvrdia, že láska bolí. Ale nie je to pravda. Láska nebolí. Bolí samota. Bolí odmietnutie. Bolí strata. Bolí žiarlivosť.

Ľudia si občas zamiaňajú lásku s týmito nepríjemnými vecami. Ale v skutočnosti láska je jediná vec na svete, ktorá prekryje všetku bolesť a spraví nás znova šťastnými.

Láska je jediná vec na tomto svete, ktorá nebolí.

Všetkým vám prajem veľa lásky, a nie len na sv. Valentína, ale každý jeden deň vášho života.

—————

Späť