Kto prijíma život ako zázrak, tak ho aj zázračne prežíva...


Paradoxy života, ktoré vedia pobaviť

28.02.2019 14:31

Tiež ste sa s tým už stretli? Väčšina mužov má rada štíhle ženy, a keď niečo pokašľú, prinesú im čokoládu. A nepriberá sa tak náhodou z čokolády? (Samozrejme, sú to fámy. Z rozumného množstva kvalitnej čokolády sa nepriberá. O tom budem písať inokedy.) Tí muži potom nevedia, čo chcú. A vraj sú to ženy, čo riešia tento problém "nevedomosti." Muži chcú teda štíhlu ženu, ale sami si ju prikrmujú. Sabotéri.

Muži, ženy a svadba

A keď sme už pri tých mimozemšťanoch z Marsu a z Venuše, ďalšie štatistiky vedia tiež pobaviť. Hovoria, že muži, ktorí sa oženia, žijú dlhšie. Naopak, vydaté ženy žijú kratšie. To bude tým, že nás muži dokážu niekedy poriadne vytočiť. Dokonca viac ako deti. No ale nie je to paradox? Veď vo väčšine prípadov sú to práve ženy, ktoré sa chcú vydávať. Asi je to istá forma masochizmu.

Alebo je zaujímavé, že podľa výskumov sa muži boja inteligentných a krásnych žien. Presnejšie, čím krajšia žena, tým majú muži väčší problém ju osloviť. Hovoria tomu, že vyššia liga. Ani som nevedela, že neustále súťažíme o miss world. A s inteligentnou sa boja zhovárať, tráviť čas, či nebodaj si ju vziať za ženu. Vraj majú strach, že sa pred ňou strápnia. A pritom je dokázané, že muži, ktorí si vzali inteligentnú ženu, majú šťastnejší život.

Chcú byť ženy krajšie kvôli mužom?

Aby toho nebolo málo, muži si veľakrát myslia, že ženy si kvôli nim kupujú nové šaty. Ale je to blbosť. Ženy si kupujú nové šaty kvôli iným ženám. A vraj muži sú viac súťaživí.

A tiež ste počuli o tom, že ženy sú klebetné? Vďaka môjmu pracovnému zameraniu som väčšinu času vždy trávila s mužmi a poviem vám, že im sa huba nezastaví. (Hlavne ak vás berú ako súčasť tímu.) To preto prídu domov z práce takí unavení a zmôžu sa len na strohé odpovede.

Ženy verzus muži, paradoxy života

Život je skutočne plný paradoxov. Hneď je potom jasné, prečo sa naša myseľ čuduje približne 30 % času.

PS: Ak vám tento článok smrdí prehnaným feminizmom, nemôžem za to. Je podložený štatistikami, ktoré robili muži. Ktovie, k čomu by dospeli ženy?

PS2: Sarkazmus tohto článku nie je náhodný. Vyplynul z poznámok niektorých ľudí, ktorí označili ženy ako menejcenné, neschopné budovať si kariéru a zároveň byť dobrými matkami, o vedení o domácnosť ani nehovorím. Ale na záver pridám ďalšiu štatistiku: za každým úspešným mužom stojí žena, ktorá ho podporuje. Tak páni, noste svoje polovičky na rukách. A ak nechcete, aby boli také ťažké, nedávajte im čokoládu.

PS3: Mne môžete doniesť čokoládu kedykoľvek, aj si poviem, ktorú chcem. Ja nepriberám. A vlastne paradoxne sladké ani neľúbim. :-)

—————

Späť