Kto prijíma život ako zázrak, tak ho aj zázračne prežíva...


Prvý deň či prvá katastrófa?

31.12.2014 23:27

Do Raleigh, hlavného mesta Severnej Karolíny, som dorazila v posledný deň roku 2014. Mesto už dýchalo prípravami na oslavy Nového roku. Deň bol krásny, slnečný, teplý, no ako som sa večer vybrala do centra na New Year Show, mala som pocit, že sa v tej chvíli premením na snehuliaka. Neviem, či to bolo únavou. Koniec koncov, v Londýne som toho veľa nenaspala, ani v lietadle som nezažmúrila oči, no a teraz byť v meste, v stave online, aby som zachytila čo najviac anglických slov... Nejako mi to nešlo. Ani tá angličtina, ani to samoohrievanie sa. 

Z tohto večera si veľa nepamätám. Nieže by som niečo pila... Teda aj pila, ale väčšinou to bol pomarančový džús alebo voda, ale príliš veľa informácii na môj unavený mozog sa vstrebalo do šuflíčka, odkiaľ to ešte nevyšlo.

Na jednej z ulíc v centre bol postavený kolotoč. Zo zeme som pozorovala chvíľku ľudí, ktorí sa točili vo vzduchu a ich niekedy až panický krik sa šíril až sem. Chcela som sa k nim pridať, ale keď som videla ten nikde nekončiaci rad, tak som to vzdala a prešla som ďalej.

Tam zase stála veká guľa. Vraj Zem. Zabudli ju trošku pričapiť na póloch, aby bola dokonalá. Keď som našla Európu a približné súradnice Slovenska, pousmiala som sa. Tuším som bola hrdá, že pochádzam z takej prekrásnej krajinky. Hneď som k nej načiahla ruky, aby som sa pozrela, aké New Year's Wishes boli na nej priviazané. Modrá stužka s textom Piece for all potešila. Totiž väčšina stužok predstavovala osobné priania a želania. Len zopár bolo adresovaných pre celý svet alebo aspoň väčšiu skupinu ľudí. Dobre, neprečítala som všetky, len zopár, ale aj tak... hovorí sa tomu pravdepodobnosť ;-)

V Raleigh som stretla aj skutočného Santu. Akurát miesto sobov si zapriahol kone a vozil sa kade tade od Capitol po... vlastne neviem kam až. Musela by som si nájsť mapu ;-)

No a prvý dojem z ľudí? Na môj vkus až príliš milí. Pôsobí to na mňa neprirodzene a falošne. Chlapci sú asi všetci hip-hopáci, dievčatá asi iron women, lebo v tej kose behali v sandalkách... Alebo že by naozaj nebola taká zima? Že by to bolo len únavou? Naozaj neviem. Preto by som mala asi zavrieť už oči a spať. Veď zajtra je nový deň a Nový rok. Nový začiatok. Som rada, že som tu. Cítim, že tento rok bude stáť za to! ;-)

—————

Späť