Kto prijíma život ako zázrak, tak ho aj zázračne prežíva...


Reakcia na kritický článok Patrika Tatranského

10.05.2015 09:23

Dnes ráno sa mi dostal do očí článok jedného (mladého) muža na Tak určitee. Nebudem písať, o čom je, prečítajte si ho, no nemôžem si pomôcť, musím zareagovať ja huba hubatá drzá...

 

Milý Patrik Tatranský,

vôbec mi nevadí Tvoja kritika na hru našich hokejistov, súhlasím s tým, že hviezdy NHL sú preceňované, naši si puk len pinkajú ako na žiackych zápasoch, vôbec nestrieľajú na bránku... Ale skús sa pozrieť na to, ako to vyzerá z tej druhej strany, zo strany hráča. 

Celú sezónu do neho hučia, aby išiel na maximum a ešte viac, každý deň je na ľade (aj keď ho Ty nevidíš), v posilke, domov príde unavený a je rád, že je rád. Čím je bližšie k Play Off, tlak na neho a jeho výkon sa zvyšuje, nezáleží, aké sú jeho šance na postup. Zrazu sa ocitne v repre na MS, kde je v päťke s inými hráčmi z iných tímov, líg, s inou taktikou boja, musí hrať inú hru, ako bol zvyknutý, a možno ani nebol na prípravných zápasoch, tak sa mu ťažko prispôsobuje, a keďže sa prispôsobuje každý jeden, o to je to ťažšie. 

Tlak sa zvyšuje niekoľkonásobne, pretože sezóna trvá tých cca 8-9 mesiacov, ale turnaj na MS niečo cez dva týždne. V základnej časti sme hrali teraz zápas za zápasom a ešte tak hrať budeme. Skús si to zažiť aspoň raz na vlastnej koži byť v takomto psychickom vypätí, byť dennodenne na ľade a ísť aj fyzicky na koniec svojich síl. Skús svoju hru zosynchronizovať s ďalšími 4 na ľade, dobre bráň a dávaj góly. 

Nechcem brániť našich, naša hra naozaj nepredviedla žiadne ťahy, z ktorých by som ostala v úžase. Viem sa však na veci pozrieť aj z druhej strany. A viem, že chalani sa na ľade snažia a dávajú zo seba maximum. Lenže pozri sa na sezónu, väčšina z nich ju nemala ľahkú, tak sa nečuduj, že možno majú teraz menej síl, ako by sme si všetci priali. Tiež hrať 4 zápasy za 5 dní, alebo 3 zápasy za 4 dni nie je žiadna prechádzka ružovou záhradou. Ja som bola na 3 zápasoch osobne a úprimne, už aj to samotné fandenie je dosť náročné udržať v top stave. 

A ešte jedna vec, nenapadlo Ti, že možno preto ostatné média píšu pozitívne, lebo chcú našich povzbudiť? Koniec koncov, Ty si tiež nič konštruktívne nenapísal, hoci si sa snažil byť kritický. Dokonca mi to ani neprišlo ako kritika, skôr ako taký nárek. Neber to v zlom, nekritizujem Ťa pre zmenu ja, len som Ti chcela ukázať aj druhú stranu mince. 

Verím, že náš tréner chalanom v šatni povie viac kritiky, ako ktokoľvek z nás (a to nemyslím nás dvoch), a tá kritika bude konštruktívna. To, ako s tým naložia, je už ich vec. Ale to sa odzrkadlí aj na tom, či si ešte niekedy na ďalších MS zahrajú.

A na záver mi napadajú iba jedny slová pre chalanov do šatne. Strieľajte, strieľajte a strieľajte! ;-)

—————

Späť