Kto prijíma život ako zázrak, tak ho aj zázračne prežíva...


Ruský odchod pred hymnou sa stáva hotovou katastrófou

19.05.2015 08:07

Je normálne, že na Slovensku sa z jedného prdu stane veľké haló. Koniec koncov, deje sa to aj inde vo svete. To sa stalo aj po finálovom zápase MS 2015 Ruska s Kanadou. Kanada sa nepremožiteľne celkom poľahky predrala cez základnú A skupinu, cez štvrťfinále, semifinále a postarala sa o vysokú porážku Rusov práve vo finálovom nedeľnom zápase. 

Nie som typ, čo by sa zastával niekoho, ak vidí vinu, ale ak vidím, že je v tom neprávosť, pobijem sa za pravdu. Preto pekne postupne.

Skončil sa zápas. Víťazne pre Kanadu. Samozrejme, pochopiteľné, že Rusi boli sklamaní. Chceli celý turnaj vyhrať. Povedzte mi úprimne, kto by ste neboli na ich mieste smutní? Veď len si spomeňme na našich slovenských chlapcov, ktorí majú podobne nešťastné tváre po výhre striebornej medaile v rokoch 2000 aj 2012. V tej chvíli, keď stojíte na tom ľade, nevidíte, že ste vyhrali striebornú medailu, neuvedomujete si, že ste vicemajster sveta. Vidíte len to, že ste prehrali zápas. To je fakt. Nikto vás nepresvedčí o tom, že je to super, pretože vy vidíte zlyhanie. Až časom, keď opadnú tie prvotné emócie, vidíte svoju silu a dokážete ju osláviť. Viď naše oslavy na námestí a vítanie chalanov. Tak prečo sa čudujeme, že aj Rusi vyzerali nešťastne?

Poďme ďalej. Ok, rozdali sa medaily pre ruský tím. Rozdali sa medaily pre kanadský tím. Zatiaľ je všetko v poriadku. Zrazu sa otvoria dvere do ruskej šatne. Podľa všetkého niekto z organizátorov. Niektorí Rusi odchádzajú, pretože to chápu tak, že majú odísť. Asi. Do frasa, povie mi niekto, prečo organizátor otvoril dvere? A prečo Rusov neposlal nikto späť na ľad už iba keď videl, že chcú odísť? Tí, čo ostávajú na ľade, rozpačito pozerajú naokolo, čo sa deje. Chápem. Tiež by som bola na tom podobne. Každý vie, že chýba hymna víťaza. Ale ok, berme to ako prešľap Rusov. Videli, že sa otvorili dvere do šatne, tak odišli.

Potom však nastala situácia, ktorá je chybou oragnizátora, čiže Čechov. Nech sa nikto nehnevá, ale aby ohňostroj a konfety zo zlata prišli na scénu ešte pred zaznením hymny? To kde sme? Preto úplne chápem, že aj tí poslední Rusi, čo poctivo stáli na ľade a prejavovali úctu víťazom, radšej odišli. To, že ich volal kapitán, je asi normálne. Tiež by som ľudí z môjho tímu nevystavovala tejto potupe. Veď Rusi boli tiež víťazmi! Od kedy sa striebro necení?

Nechcem sa zastávať Rusov, vedela som, že Kanada bude majster a boli mojimi favoritmi od začiatku, ale prečo kydať na Rusov, keď tá chyba nie je iba na ich triko? Prvá vec, organizátor určite nemal otvárať dvere do šatne. Ak to už urobil, mal hráčov poslať na ľad. A keď už ani toto nezvládol, dajme tomu, že jazyková bariéra, tak aby spustil oslavu víťazovi pred hymnou, je neúcta voči striebornému družstvu.

Mimochodom, prečo nikto nerieši to, ako to vyzeralo počas hymny USA po zápase o tretie miesto s Čechmi? Lebo Česi boli domáci?

Kanada vs. Rusko

—————

Späť