Kto prijíma život ako zázrak, tak ho aj zázračne prežíva...


S kým budem žiť celý život?

06.06.2015 09:18

Aké magické čísla to máme dnes v dátume, nejaký numerológ by dnešný deň nazval mega šťastným. A iný by ho nazval nešťastným a odporúčil by nám ostať doma. A ja som si vybrala tento dátum na napísanie nového článku :-D Vlastne čo klamem? To je čistá náhoda. Ale prejdime radšej rovno k veci. S kým to teda budem žiť každý deň svojho života?

Väčšina z nás si pri tejto otázke predstaví nášho súčasného alebo budúceho partnera. Niekto vo veľmi mladom veku svojich rodičov. Niekto starší zase možno svoje deti. Milovník zvierat svojho psa či mačku, či iného chlpáča, operenca, či iného tvora. Nejakí maniaci možno svoju gitaru, televíziu, posteľ, či čokoľvek, čo je našou denno dennou súčasťou. Ale teda predpokladám, že väčšona z nás si predstavila partnera. Je už jedno, či ho teraz máme, nemáme, či je dokonalý alebo má nejakú tú chybičku. Všetci však vieme, alebo aspoň tušíme, aký by ten človek mal byť.

Každý žije len sám so sebou celý životNiektorí sú zaťažení na vzhľad, čiže si predstavujú nejakého fešáka alebo krásavicu, no našťastie stále väčšina je zameraná na to, aký ten človek je. Hlavne nech je dobrý, neubližuje nám. Nech je milý, vtipný, zodpovedný. Nech je to niekto, s kým sa cítime dobre. Niekto, koho nám bude celý svet závidieť, pretože z neho vyžaruje niečo pozitívne. Nech stojí pri nás, keď čelíme niečomu zlému, podporí nás a prinúti sa znova smiať. No zároveň nech má radosť, keď sa nám niečo podarí, keď sme šťastní. 

Teraz sa asi niektorí pousmiali, lebo si spomenuli, že tomuto sú podobní aj naši rodičia. Lenže oni tu nie sú s nami celý život. Sú tu od nášho narodenia do istého veku. Teraz neberme to, že raz nám odídu navždy. Väčšinou my sme tí prví, čo ich opustia, keď odídeme za vzdelaním alebo za prácou, alebo keď si založíme vlastné rodiny.

Takže predsa teda to bude ten partner? Ale on zase s nami nebol od narodenia, aj keby s nami ostal do konca nášho života. V detstve sme ho zrejme vôbec nepoznali, netušili sme, kto to bude, ako bude vyzerať, kde a ako ho stretneme. A možno to netušíme ešte ani teraz. Nehovorím, že našim partnerom nie je niekto, koho poznáme od detstva, ale nie je to niekto, s kým sme boli v každodennom kontakte od nášho narodenia.

Myslím, že teraz nie je potrebné rozoberať tie ďalšie možnosti. Asi som teraz spravila mierny chaos. Ale aj napriek tomu všetkému je tu stále niekto, s kým naozaj trávime každý jeden deň nášho života. Niekto, kto nás dokonale pozná, hoci nie vždy si to pripustí. Niekto, kto ráno povie: "Ty ale vyzeráš!" A večer sa usmeje a povie: "To bol ale deň!" Prinajhoršom si povzdychne a povie: "To bol ale deň!" 

Neviete o kom hovorím? Veď je len jedna jediná osoba, ktorá tu je s nami stále. Sme to my sami. Jedine sama so sebou budem žiť a žijem každý jeden deň môjho života. A preto otázka. Prečo, keď pre seba hľadáme niekoho dokonalého, nesnažíme sa byť aj my sami dokonalými pre niekoho? Ktokoľvek nás môže opustiť. Či už preto, že to tak zariadi osud, alebo preto, že niekto k nám jednoducho nepatrí. Ale každý jeden z nás budeme so sebou žiť stále. Prečo teda aj v sebe nehľadáme to najlepšie a nesnažíme sa to dať von? Prečo nie sme si sami sebe na prvom mieste? Najskôr sa my sami musíme cítiť dobre, spokojní sami so sebou, aby sa cítili s nami dobre aj iní.

Nikto to za nás neurobí! Ja viem, že veľakrát sa každý z nás popálil a pri ďalšom kontakte s kýmkoľvek je opatrný, veľakrát odmietavý, ale teraz tu nejde o toho druhého. Ide tu o nás! Žime podľa seba, podľa našich pravidiel! Robme to, čo nás baví! Nesnažme sa urobiť dojem na ľudí, ktorí o nás nestoja! Žime tak, aby sme sa nemali problém pozrieť do zrkadla. Aby sme sa páčili sami sebe! Aby sme sa boli schopní zaľúbiť do seba! Veď žijeme so sebou celý život!!!

 

A na záver si dovolím citát z jednej mojej ešte nedopísanej knižky:
"Ty nikdy nezomrieš, budeš v mojom srdci žiť navždy. Aj keby pre mňa tento svet skončí. Pretože všetko, čoho sa dotkne láska, je nesmrteľné."
Tak buďme všetci pre niekoho nesmteľní! ;-)

—————

Späť