Kto prijíma život ako zázrak, tak ho aj zázračne prežíva...


Ready to go! Ostrava, tras sa!

30.04.2015 20:06

Zajtra to príde. Začnú sa 79. MS v hokeji. Dejiskom sú české mestá Ostrava a Praha. Do Prahy by som si tiež rada spravila výlet, ale teším sa, že môžem byť v Ostrave. Vo vedľajšom meste mám bratranca a dve sesternice, jednu z nich som nevidela roky. Premýšľam, či sa viac teším na rodinku alebo na hokej. Ťažké rozhodnutie, keďže oboje sú srdcové záležitosti ;-) Asi aj preto spojím jedno s druhým.

Dnes som sa na svoj odchod na sever Čiech dobre pripravila. Upratala som doma, v kostole, aj v aute. Nech mám čisté svedomie, že je všetko v poriadku. A ak by som neprežila svoju bláznivú jazdu, nech je po mne aspoň poriadok :-D

Asi by som sa mala pomaly aj pobaliť, ale ako zvyčajne, nechám to až na poslednú chvíľu, čiže zajtra ráno.

Na zimák idem s veľkými očakávaniami. Väčšinou mi všetky tipy výjdu, a tak verím, že si idem po medailu. Áno, ja ;-) Už počas majstrovstiev sveta v Helsinkách v roku 2012 som vedela, že budem mať medailu na krku a podarilo sa. Takisto v zlato z Göteborgu (2002) som verila. Nie som žiaden veštec, ale niekedy človek isté veci cíti. Hm, ale možno sa len niekto dlho nesprchoval, a ja si jeho pach mýlim s víťazstvom. Veď o pár dní sa ukáže ;-)

Náladu si ani nemusím robiť. Veď internet je už dávno zaplavený rôznymi článkami, fotografiami, hymnami od výmyslu sveta. Keď sme pri tých hymnách, strašne som sa zasmiala, keď som čítala článok o tom, že práve hokejová hymna Nech Bože dá je tou najobľúbenejšou práve preto, že vznikla počas MS vo Švédsku, kde sme si vybojovali zlatú medailu. Som drzaňa drzá, ale dovolím si nesúhlasiť. Najlepšou je podľa mňa preto, že nie je iba o hokeji, je aj o Slovensku. A srdce na ruku, hoci Slováci nie sú práve tými najväčšími hrďasmi, že majú krásnu krajinu, jazyk, dejiny..., v každom z nás aspoň nejaká tá maličká hrdosť drieme ;-) A áno, srdce na ruku, nepomýlila som sa ;-) A práve v tom srdci cítime, že okrem hokeja nás v piesni spája aj láska k vlasti. Pokojne si dovoľte nesúhlasiť. Pokojne budem s vami nesúhlasiť aj ja ;-)

Takže na záver teda užime si všetci pekný hokej, verím, že férový, dravý a hladný po góloch a zároveň plný krásnych brankárskych zákrokov, bez úrazov a urážok. Nech vyhrá tím, ktorý dá do hry srdce. A nech sú to tí naši! ;-)

—————

Späť