Kto prijíma život ako zázrak, tak ho aj zázračne prežíva...


Toto nerieš a šťastie si Ťa nájde

24.01.2019 20:00

Nie len minulosti, ktorá nás ťaží, je potrebné sa zbaviť. Je toho trošku viac. Máme teda zabaliť celý svoj doterajší život a začať nový? To sa proste nedá. Človek padne na hubu. Čo teda s tým?

Všetko treba robiť postupne. Čiže ako som spomínala v predošlom článku, zbavte sa minulosti, všetkého, čo vás hnevá, čo vám ubližuje, krivdy, ktorú cítite... Nechajte to ísť a odpustite sebe aj ostatným. Čo bolo, bolo. Nezmeníte to. Poučte sa, ak je treba, a posuňte sa ďalej.

Ako nájsť svoje šťastie?

Vykašlite sa na to, čo si o vás ľudia myslia. Je to ich problém. Dôležitý je názor vás samých na seba, nepotrebujete k tomu odobrenie ostatných.

Nepozerajte sa na to, čo majú iní a nechcite to mať tiež. Ak máte všetko, čo potrebujete, máte byť za čo vďační. Tak buďte. Pre človeka, ktorý nemá všetko na svete, je jednoduchšie byť vďační, hlavne ak sa naučí ďakovať za maličkosti, ako pre človeka, čo má veľa a nič si neváži. Nemáte čo závidieť takým ľuďom. Buďte vďační, buďte sami sebou a to, čo potrebujete, si vás nájde.

Nepotrebujete mať tehličky na bruchu ani svaly, na ktoré sa vám nezmestí tričko. Športuje, ale športujte tak, aby ste sa cítili pohodlne, nie aby ste sa niekomu zapáčili. Nikto a nič nie je hodné toho, aby ste sa pretrénovali a získali akurát tak nechuť k pohybu. Nájdite balans medzi cvičením a oddychom. Pretože šport nie je o namakanom také ale o tom, aby ste sa cítili psychicky v pohode.

Nie, nepotrebujete robiť všetko pre druhých. Nepotrebujete sa obetovať za šťastie ostatných. Aj keď ich máte radi. Každý je strojcom svojho vlastného šťastia. Ak človek nechce sám, môžete sa aj roztrhať a nepomôžete mu. Práve naopak, oberete seba o energiu. Takže žite svoj život pre seba a nie podľa predstáv ostatných.

Prestaňte sa snažiť o dokonalosť. Každý prechádzame raz dobrým, inokedy zlým obdobím. Byť nedokonalým a mať svoje chyby je v poriadku. Áno, pracovať na svojom zlepšovaní sa je výborné. Ale robte to postupne, chybu za chybou. Robte to tak, aby ste sa stále cítili pohodlne a nie, aby vás hnala nejaká hlúpa predstava, že keď budete dokonalí, budete šťastní, alebo budete mať všetko, po čom túžite. Nie, takto to nefunguje.

Máte kamarátov, známych alebo rodinu, ktorá vás neustále oberá o energiu? Povedzte im to, diskutujte o tom. Ak svoje správanie nezmenia, odstrihnite sa od nich. Nepotrebujete tolerovať sračky, ktoré hovoria alebo robia. Jednoducho nedovoľte, aby vám ničili život. Sú to ich sračky, vy máte svoje. Každý si ich riešte po svojom.

Prestaňte hľadať svoju spriaznenú dušu, či životnú lásku. Neexistuje nikto, kto príde do vášho života a vytiahne vás zo sračiek a budete žiť šťastne, až kým nezomriete. Tak to nefunguje. Svoj život musíte zmeniť najskôr vy a potom nájdete toho pravého, tú pravú.

Prestaňte riešiť to, ako sa rozhodli iní. Žite svoj život a nechajte ostatných žiť ten svoj. Sú to ich rozhodnutia. Nevnucujte im svoje. Ani svoje názory. Možno ich ani nechcú a nepotrebujú. A hlavne, neriešte vzťahy niekoho iného. Nepoznáte druhú stranu mince. Nežijete s nimi v domácnosti, nepoznáte ich vnútorný svet. Riešte svoj život, aby ste boli spokojní, aby ste sa vedeli na seba pozrieť v zrkadle.

Oddychujte. Nie celý čas musíte byť produktívni. Robte svoju prácu s láskou, svedomito a najlepšie, ako viete, ale nájdite si čas aj na oddych. Ale oddych nie je to, že ostanete celý deň v posteli.

Kašlite na značky. To, že má niečo značku, neznamená, že to je aj dobré. A to, že máte nejakú značku, neznamená, že budete in, uznávaní a rešpektovaní. Buďte sami sebou, to je najlepšia značka.

Toto je len niekoľko vecí, na ktorých musíte zapracovať. Keď získate nad týmito vecami kontrolu, budete mať nadhľad a dovolíte šťastiu, aby si vás našlo.

—————

Späť