Kto prijíma život ako zázrak, tak ho aj zázračne prežíva...


V Bratislave žije 420 tisíc ľudí a nemá to kto upratať

04.09.2015 10:07

pohroma v BAV hlavnom meste Slovenska žije okolo 420 tisíc ľudí, cez týždeň ešte viac, a nemá kto upratať popadané konáre, zlomené či vyvalené stromy na nábreží medzi PKO a mostom Lafranconi.

Dobre, dlho som tu nebola, čiže som cez tieto miesta nešla nekonečne dlho. Teraz som si však spravila prechádzku okolo a neverila som vlastným očiam. Lovila som v pamäti, čo a kedy sa stalo. Neskôr mi napadlo, že pred niekoľkými týždňami sa Bratislavou prehnala búrka a ešte dva dni potom električky mali na niektorých miestach problém prejsť niektorými úsekmi, lebo na koľajniciach ležali popadané kusy konárov stromov. Relatívne malé, alebo boli. Heslom mesta bolo: "Veď to sa niekde stratí!" Aj sa stratilo.

pohroma v BACelá táto pohroma, ako ju veľa ľudí nazvalo, sa odohrala niekedy v polovici augusta tohto roku. Mesto po viac ako troch  týždňoch stále nie je schopné riešiť situáciu na niektorých miestach ako je už spomínaný chodník a cyklistická trať medzi PKO a mostom Lafranconi. 

Táto cesta bola vždy neosvetlená, plná bubnov, smiešne zalátaných dier a neporiadku. Veď sem turisti nechodia. Ale chodíme tam my, obyčajní ľudia, cyklisti, rodiny s deťmi, psíčkari... My si asi nezaslúžime, aby to tam dal niekto do poriadku. Veď načo? Nikto sa tam nezranil, nespadol do diery po vyvalenom strome, a ani zlomený a vyschnutý konár na nikoho nespadol. Tak prečo to riešiť teraz? Radšej počkajme, kým sa tam niečo stane...

pohroma v BApohroma v BA

pohroma v BApohroma v BA

—————

Späť