Kto prijíma život ako zázrak, tak ho aj zázračne prežíva...


Začiatok je ľahší s čistým štítom

15.01.2019 12:21

Nový rok začal pre väčšinu z nás už pred dvoma týždňami, pre niektorých včera a niektorých to ešte len čaká. 

Či už máte "to svoje" za sebou, alebo vás to ešte len čaká, takmer každý z nás si vzal do nového roka nejaké predsavzatia. Dokonca niektorí ich už ani nezvládli splniť. 

Nech patríte do ktorejkoľvek skupiny, alebo sa ešte len odhodlávate nejaké to predsavzatie či cieľ splniť, pred tým prvým krokom je dôležitá jedna vec. Poriadok.

Urobte si poriadok v živote

Možno sa čudujete, o čom hovorím a možno si myslíte, že všetko je pripravené na váš nový lepší začiatok. Ale naozaj? 

Pretože upratať si vo svojom vnútri, vo svojom živote pred tým, než začnete robiť kroky vpred, je veľmi dôležité. Ak to neurobíte, minulosť vás dobehne. Možno nie ako cez kopirák, ale podoba tam bude. Veď predsa aj keď maľujete doma steny, upracete po maliaroch. Alebo keď vysávate, vyprázdnite nádržku, aby vysávač vôbec fungoval. 

Takže čo s tým? Ako si kvalitne upratať život, aby sa k nám nepríjemné skúsenosti z minulosti nevracali? Aby náš život mohol ísť vpred tým pozitívnym smerom? 

Mám tu pre vás niekoľko tipov, ktoré dokonale fungujú. Začnem tými jednoduchšími, a ak ste v tomto upratovaní nováčik, odporúčam začať tam. 

Ako si upratať život?

Vezmite si hárok papiera, prípadne aj viac, pero a zápalky. Doprajte si čas len pre seba. Zatvorte sa v izbe, nech váš nikto neruší, alebo sa choďte prejsť do lesa, či k vode. Jednoducho na miesta, kde stretnete čo najmenej ľudí, a kde sa cítite pohodlne, bezpečne a kde vás to napľňa pokojom. 

Na papier začnite písať všetko, čo vás hnevá, čo sa vám nepáči, čo vás ranilo. Zapíšte všetky krivdy, ktoré cítite. Snažte sa napísať čo najviac negatív, ktoré vám napadnú. Je to naozaj veľmi dôležité. Ak treba, poplačte si pri tom. Alebo zanadávajte. Dajte zo seba von naozaj všetko, čo vás ťaží. Doprajte si toľko času, koľko potrebujete. 

Keď budete mať pocit, že ste napísali všetko, čo už nechcete nikdy zažiť, papier pokrčte. A teraz nastáva tá chvíľa. Papier zapáľte a odhoďte. Prosím, berte ale ohľad na svoju bezpečnosť a bezpečnosť okolia. Čiže ak ste napríklad doma, papier zapáľte nad umývadlom alebo ešte lepšie nad záchodom, kde svoju nepríjemnú časť minulosti môžete rovno spláchnuť. 

Ak ste v prírode, zapálený papier pustite po prúde rieky alebo papier vložte do ohniska medzi kamene, aby sa nerozšíril oheň. Nechcete predsa svoj nový lepší život začať tým, že podpálite les. 

Ak sa stane, že ste na niečo zabudli, kedykoľvek vezmite papier, napíšte, čo vás trápi. Papier roztrhajte, vyhoďte do koša a kôš čím skôr vysypte. Nepotrebujete svoju nepríjemnú minulosť držať vo svojom príbytku, v ktorom chcete žiť šťastný život. 

Pre tých, čo túto činnosť vykonali už niekoľkokrát, majú prax v zbavovaní sa nepríjemných vecí v živote. Pretože keď ich raz zo seba dáte preč, dýcha sa vám ľahšie. Čím viac emócie dáte na papier, tým sa cítite lepšie. Preto vám stačí, aby ste si spravili chvíľku pre seba, zatvorili oči a predstavili si svoje bôle. Vo svojej mysli ich dáte do krabičky. Vkladáte tam všetko. Pokojne aj nočné mory, nepríjemných ľudí, zlé zážitky, všetko. Keď všetko je v krabici, vo svojej mysli ju zavriete a odhodíte. Alebo ju tam len necháte ležať s vedomím, že sa stratí presne tak, ako veci, ktorých sa chcete vo svojom živote zbaviť. 

Tieto veci zaručene fungujú. Niekedy to ide ľahšie, inokedy ťažšie. Ale nevzdávajte to. Ja tiež niektoré veci balím do balíčka aj 10x denne, aby odišli. A vždy odídu. 

Takže keď sme si upratali život, zbavili sa nepríjemných vecí z minulosti, môžeme začať stavať nové krásne a úspešné začiatky. 

Držím nám palce!

—————

Späť