Kto prijíma život ako zázrak, tak ho aj zázračne prežíva...


Zamilovala som do červeno-bielych dresov

08.01.2015 19:41

Carolina Hurricanes vs. Buffalo SabersToto som si povedala po zápase Carolina Hurricanes a Buffalo Sabres. 

Pre Andreja to bol možno zvláštny pocit hrať proti tímu, ktorého predošlé roky bol súčasťou. Alebo možno aj nie. Ukázal im, že je v lepšom.

Zápas začal trochu nudne. Puky si iba tak poletovali nízko ponad ľad, z hokejky na hokejku, od hráča k hráčovi. Nedá sa povedať, že by sa nedalo na čo pozerať, ale ak to porovnám so zápasom s Bruins, tak toto bola uspávanka. Do bránky sa postavil Cam Ward, no pokojne si tam mohol vziať stoličku, pretože ani zákrokov nebolo veľa na strane Canes.

Carolina Hurricanes vs. Buffalo Sabers

Druhá tretina sa pre zmenu zmenila na gólovú 

kanonádu. Za hracích dvadsať minút padlo až päť gólov a hra dostala úplne iný rozmer.

Prvýkrát sa zavlnila sieťka na bránke Buffala na konci piatej minúty, keď Enroth nezvládol prudkú strelu z hokejky Jeffa Skinnera, ktorému asistovali Alexander Semin a Ryan Murphy. Minútu na to reagoval hráč Buffala Philip Varone. Stav 1:1 posunul zápas opäť na začiatok. Zaujímavý pocit, keď iba minútu viete o tom, komu ide lepšie karta.

Na konci trinástej minúty však padol druhý gól, a v priebehu dvoch minút ďalšie dva. Carolina Hurricanes viedla už 4:1 po presnej muške Jiřího Tlustého, Erica Staala a Victora Raska. V hale bolo radosti. Už bolo všetkým jasné, že by sa musel stať buffalský zázrak, aby zápas skončil inak ako víťazstvom pre domáce mužstvo. Osobne si však myslím, že 

Carolina Hurricanes vs. Buffalo Sabers

Canes dosť pomohli k stavu na 2:1 celkom početné vylúčenia Sabres. Hráčov unavili, potočili, ponaháňali po ľadovej ploche. A možno to bolo naozaj len o kvalitných strelcoch. Ostaňme teda radšej pri tom ;-)

Do šatne sa odchádzalo "ľahkým krokom". A úsmev na tvári nám cez prestávku vytvorili malí chlapci, ktorý si zahrali pred tisíckami divákov jeden zo svojich prvých veľkých zápasov. Tí štuplíci ledva stáli na korčuliach, niektorí sa po ľade pohybovali len smiešným pohybom nôh, iní šmotlíkali. V každom prípade, boli strašne zlatí a hneď by som si ich vzala domov. (Pridávam aj jednu foto týchto špuntov, lebo boli fakt perfektní a zaslúžia si to!)

Carolina Hurricanes vs. Buffalo Sabers

Posledná tretina začala trošku voľnejšie. Sabres sa nikam neponáhľali, akoby sa už vzdali. To ma aj trošku prekvapilo. Ja by som hrala ako drak, aby som porazila súpera. Ale asi to bola ich tajná taktika. V piatej minúte padol gól opäť z hokejky Varoneho a Buffalosa znova nadýchlo. Bili sa o každý puk, no iba nasledujúce dve minúty, kedy ich šance navždy pochoval Riley Nash, kedy spečatil aj konečný výsledok zápasu na 5:2.

Zo zápasu sa odchádzalo domov dobre. Hlavne keď vám oznámia, že vďaka skóre nad tri góly pre Canes si môžete vybrať zľavu na pizzu. Stavím sa, že hoci ma to teraz teší, zajtra na to zabudnem a na obed si dám niečo iné. Ale to je teraz nepodstatné. Mám dvojitú radosť, a to je to, čo sa ráta ;-)

 

Carolina Hurricanes vs. Buffalo Sabers Carolina Hurricanes vs. Buffalo Sabers

Carolina Hurricanes vs. Buffalo Sabers Carolina Hurricanes vs. Buffalo Sabers

—————

Späť